Przejdź do treści

Pchacze, wózki i chodziki Small Foot

Jedna z najbardziej wyczekiwanych i wzruszających chwil w życiu każdego rodzica to ta, kiedy dziecko zaczyna samodzielnie stawiać swoje pierwsze kroki. Nic nie może równać się z dumą, którą odczuwa się na widok swojej pociechy próbującej stanąć na własne nogi. Zapewne Twoim rodzicielskim instynktem jest towarzyszenie maluchowi na każdym chwiejnym kroku i upewnienie się, że jego podróż do samodzielności będzie tak bezpieczna i przyjemna, jak to tylko możliwe. Chociaż własnoręczna pomoc jest wspaniałym sposobem na budowanie z dzieckiem więzi, istnieją też narzędzia, którymi można się posłużyć. Oferowane przez firmę Small Foot chodziki pozwolą Twojemu dziecku osiągnąć upragniony cel z poczuciem, że może to zrobić całkowicie samo.

Produkty

SMALL FOOT Bear Walker - Drewniany Chodzik Pchacz z Zabawkami

SMALL FOOT Chodzik Pchacz Z Klockami

SMALL FOOT Lawn Mower Baby Walker - Kosiarka Pchacz Dla Dziecka

Pchacze i chodziki Small Foot a rozwój dziecka

Samodzielne stanie i chodzenie jest jedną z najtrudniejszych w kontroli czynności, jakich musi nauczyć się mały człowiek. W tej przygodzie dziecku towarzyszy niewielu naturalnych sprzymierzeńców. Przeciwko stabilności działa między innymi grawitacja. Mięśnie Twojego malucha i jego zdolności koordynacyjne także muszą przejść intensywny trening, aby mógł osiągnąć potrzebną mu równowagę. Na szczęście uczące się chodzić dziecko ma Ciebie po swojej stronie. Chociaż prowadzenie malucha za rączki jest często stosowaną przez rodziców metodą pomocy, sposób ten może prowadzić do różnego rodzaju wad postawy ciała. Uniemożliwia dziecku korzystanie z rąk, a więc nie pozwala kształtować reakcji obronnych, niezbędnych przy nieuchronnej utracie równowagi. Bardzo często prowadzone przez rodzica dziecko chodzi na palcach, co również niekorzystnie wpływa na jego koordynację. Dzięki produktom Small Foot nauka prawidłowego chodzenia stanie się nie tylko łatwiejsza, ale także o wiele bardziej bezpieczna dla prawidłowego rozwoju postawy Twojej pociechy.

Wiele możliwości w jednej zabawce

Zabawki dostosowane do potrzeb Twojego dziecka przyniosą tyle samo korzyści, ile dostarczą maluchowi radości. Przykładem wielofunkcyjności są oferowane przez Small Foot pchacze. Nadają się do użytku przez dzieci już od pierwszego roku życia i wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Drewniane chodziki i pchacze Small Foot to rozwiązanie estetyczne oraz przyjazne ekologii. Dzięki gumie zabezpieczającej, pokrywającej koła, zabawki zachowują stabilność i umożliwiają bezpieczne poruszanie się malucha po każdej powierzchni. Te gumowe obręcze zagwarantują to, że nawet pełne zapału podróże pozostaną bezszelestne i nie porysują podłogi w Twoim domu. Kolorowy i przyjemny dla oka design sprawi, że zabawa nie będzie miała końca. Poza nauką chodzenia, w zależności od wybranej przez Ciebie wersji chodzika, Twój maluch będzie mógł rozwijać inne ważne umiejętności. W pchacze Small Foot wbudowane są różnego rodzaju edukacyjne, stymulujące zabawki takie jak sortery do dopasowania kształtów, tablice do rysowania kredą, puzzle, klocki czy tarcza zegara, na której można własnoręcznie zmieniać ustawienie wskazówek. Elementy te nadają się do zabawy dla dziecka na różnych etapach rozwoju.

Zachęć pociechę do ruchu, czyli gry skupiające się na aktywności

Uczenie dziecka jak ważny jest ruch i ćwiczenia fizyczne może okazać się dużym wyzwaniem. Z tego powodu Small Foot wyszło z inicjatywą gier na świeżym powietrzu. Możesz mieć gwarancję, że Twoje dziecko nabierze dobrego nawyku spędzania czasu w ruchu, jeśli podarujesz mu angażującego minigolfa. Do ogrodu i parku sprawdzą się również idealnie bule oraz kręgle, które utrzymają na długo uwagę dziecka i pozwolą mu ćwiczyć zdolności ruchowe. Aby zaangażować do zabawy całą rodzinę, możesz pokusić się o klasyczną rozrywkę polegającą na przeciąganiu liny. Na chłodniejsze dni polecaną przez Small Foot grą dla dzieci są karty taneczne, które posiadają obrazki figur tańca do wykonania. Gry mobilizujące do aktywności to prosty sposób, aby zadbać o zdrowy rozwój dziecka.