Bardzo trudno jest uwierzyć, że książeczka, o której za chwilę napiszę, została wydana w Wielkiej Brytanii prawie 40 lat temu. I jeszcze trudniej, że dopiero w lutym tego roku pojawiło się jej polskie wydanie.  Tak długo musieliśmy na nią poczekać! Teraz możemy już z radością odpowiedzieć na pytanie będące również tytułem tej książeczki: „Gdzie jest Spot?”. Nareszcie w Polsce! Mamy ją, i z wielką przyjemnością podzielimy się naszymi wrażeniami.

"Gdzie jest Spot?" Libraszki polecają!

„Gdzie jest Spot?” to pierwsza książeczka  serii o przygodach małego, ciekawskiego pieska o imieniu Spot. Choć to on jest głównym bohaterem, wcale nie będzie łatwo go spotkać. Najpierw poznamy jego mamę Sally…

"Gdzie jest Spot?" Libraszki polecają!

Sally czeka na Spota z miską pełną jedzenia, ale młody piesek ma zupełnie inne plany niż obiad. Kto myślałby o jedzeniu skoro dookoła jest tyle ciekawych miejsc do odkrycia! Sally, jak każda mama dla której najważniejszy jest pełny brzuszek swojej pociechy, wyruszy na poszukiwania Spota. Tylko gdzie jest Spot? Gdzie on się ukrył?

"Gdzie jest Spot?" Libraszki polecają!

Czy jest za drzwiami?  Czy wszedł do zegara? A może jest w fortepianie? Pod schodami? Schował się w szafie? Jest pod łóżkiem? Ojej ile kryjówek, a Spota nadal nie widać! Może wskoczył do skrzyni? Ukrył się pod dywanem? Hmmm, a może jest w koszu wiklinowym? Gdzie jest Spot?

"Gdzie jest Spot?" Libraszki polecają!

Spota nie ma, ale zamiast niego, w tych wszystkich kryjówkach pochowały się inne zwierzęta. Można się ogromnie zdziwić widząc kto tam jest. Bynajmniej nie są to zwierzęta jakich moglibyśmy spodziewać się… choćby w największym domu. Ale o tym sza… zobaczcie sami!

"Gdzie jest Spot?" Libraszki polecają!

Poszukiwania Spota niezwykle wciągają i angażują młodego czytelnika. Dzieje się to za sprawą okienek, jakie należy odsłonić aby sprawdzić czy akurat w tym miejscu schował się piesek. Każda para stron to zupełnie inna część domu, inna klapka do podniesienia i nowe zwierzę, które schowało się tam zamiast Spota.

"Gdzie jest Spot?" Libraszki polecają!

Książeczka „Gdzie jest Spot” jest bardzo starannie wydana. Niewielki format, sztywne strony oraz zaokrąglone rogi sprawiają, że jest ona bezpieczna nawet dla najmłodszego czytelnika. Ilustracje są niezwykle przyjemne dla oczu. Soczyste kolory na białym tle, pojedyncze rysunki oraz brak zbędnych detali,  sprawiają, że poszukiwanie Spota jest prawdziwą przyjemnością.

"Gdzie jest Spot?" Libraszki polecają!

Kupiłam tę książeczkę dla mojego dwuletniego synka. Zamówiłam online, bez uprzedniego zajrzenia do środka. Gdy już do nas dotarła, pierwszą moją myślą było to, czy Conrad nie jest na nią za duży. Czytamy i oglądamy już o wiele bardziej skomplikowane książeczki, zarówno pod względem wizualnym jak i merytorycznym. Moje obawy szybko rozwiały się gdy dostrzegłam prawdziwy potencjał opowiastki o Spocie. To nie tylko logiczna fabuła, która ma swój początek i zakończenie, nie tylko cała gama kolorów do nazwania ani zwierząt do zidentyfikowania. Uświadomiłam sobie, że dzięki książeczce „Gdzie jest Spot” o wiele łatwiej będzie mi nauczyć synka przyimków: w, nad, pod, za… Dla dorosłego właściwe nazwanie ich jest tak proste, że nawet nie musi się nad tym zastanawiać…  Dziecko musi się tego dopiero nauczyć i książeczka ta świetnie w tym pomaga.

"Gdzie jest Spot?" Libraszki polecają!

Dodatkowym atutem, ale już dla starszych dzieci, jest duża i wyraźna czcionka, a także proste i krótkie teksty, które będą przydatne w nauce samodzielnego czytania.

„Gdzie jest Spot?” jest pierwszą książeczką serii, niestety jak na razie jedyną, przetłumaczoną na język polski. Wierzę, że odniesie ona sukces na naszym rynku, że polskie dzieci i ich rodzice tak mocno pokochają Spota, że wydawnictwa zdecydują się na wydanie kolejnych części.

"Gdzie jest Spot?" Libraszki polecają!

Conrad, zachwycony misją odnalezienia zaginionego misia w książeczce „Puk, puk! Gdzie mój miś?” (recenzja), natychmiast zaangażował się w poszukiwania Spota. Pieska szukamy kilka razy dziennie, czasami raz po razie. Synek zna książeczkę już na pamięć, ale to w zupełności nie pomniejsza poziomu ekscytacji jaka towarzyszy od pierwszej strony…

Polecamy!

 

————————–

Autor: Eric Hill

Wydawca: Wydawnictwo Mamania

————————–